Skf sprinter Lublin – Roxa zespół i premiery gier kwiecień 2015

19 wtorek, Wrzesień 4th, 2018

1 marca 2013 rok – zmiany w rozliczaniu podróży służbowych

1 marca 2013 rok – zmiany w rozliczaniu podróży służbowych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rozliczanie podróżny służbowych oraz delegacji to jeden z obowiązków osób pracujących w działach księgowości oraz kadr i płac w firmach. Od 1 marca 2013 roku zostały wprowadzone nowe zmiany w prawie, dlatego też podróżne służbowe rozliczane są na nowych zasadach. Wprowadzono rozporządzenie w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej (Dz. U. 2013, poz. 167).

Główne zmiany

29 stycznia 2013 roku podpisano nowe rozporządzenie, którego zadaniem jest regulowanie zasad rozliczania krajowych i zagranicznych podróży służbowych. Wprowadzone zmiany, które są ważne od dnia 1 marca 2013 roku, są istotne dla prawidłowości rozliczeń.

Dotyczą one przede wszystkim faktu, że nie będzie trzeba stosować już odrębnych rozporządzeń w przypadku podróży krajowych i zagranicznych, ale dostępne jest tylko jedno rozporządzenie łącznie, które reguluje obie te sprawy. Na podróżne krajowe przeniesiono rozwiązania, które znane były do tej pory z podróży zagranicznych. Dodatkowo też wzrosła stawka diet przy podróżach krajowych oaz zagranicznych, a do tego też limity noclegowe w różnych państwach.

Modyfikacje w przepisach dotyczą także zastępczego dokumentowania poniesionych wydatków w przypadku, gdy pracownik nie posiada za nie faktur, rachunków oraz biletów.

Najlepiej wybrać się na kurs

Rozporządzenie dla księgowych oraz osób pracujących w kadrach i płacach wprowadziło dość dużo nowości, dlatego aby wszystkie je objąć, bardzo dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na skorzystanie ze specjalistycznych kursów. Podczas nich będzie można dowiedzieć się nie tylko o najnowszych zapisach prawa, ale również będzie można dodatkowo przećwiczyć je w praktyce.

Dostępne są już nowe kursy podróżne służbowe na terenie całego kraju, dzięki którym będzie można zapoznać się z wprowadzonymi po 1 marca 2013 roku przepisami w zakresie krajowych i zagranicznych podróży służbowych pracowników. Koszty kursów nie są wysokie, to zazwyczaj około 300-400 złotych. Kursy realizowane są w ciągu jednego dnia oraz pracownicy podczas nich dowiadują się wszystkiego w temacie najnowszych przepisów prawa. Prowadzone są podczas nich także ćwiczenia.

Najnowsze wpisy o gospodarce:

About 

Related Articles