Skf sprinter Lublin – Roxa zespół i premiery gier kwiecień 2015

57 środa, Wrzesień 5th, 2018

Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W pirenejskiej grocie

Góry, przez które przebiega granica między Francją i Hiszpanią kryją wiele tajemnic. Podobno w nich ukryła się mitologiczna córka Atlasa, od imienia której pochodzi ich nazwa. Powstały tu fantastyczne formacje skalne, Pireneje słyną z artefaktów i dzieł sztuki z okresu paleolitu, turyści mogą podziwiać stalaktyty i stalagnity podziemnych komnat zamieszkiwanych przez naszych przodków, ale z pewnością jedną z bardziej niezwykłych jaskiń jest niewielka grota Massabielle.

To miejsce objawień Matki Bożej jest proste i surowe. Służy modlitwie i kontemplacji. Pielgrzymi z całego świata proszą o wstawiennictwo i wsparcie, a fenomen cudownych uzdrowień ściąga do Lourdes co roku około 6 milionów wiernych. Zawsze płoną tu świece, pierwszą z nich zapaliła św. Bernadetta podczas czwartego objawienia. Było ich 18.

U stóp figury Matki Bożej dłonie pielgrzymów wygładziły twardą skałę. Woda z tryskającego tu źródła leczy chore ciała i dusze. Procesja eucharystyczna odbywa się codziennie o 16.30. To niezwykłe miejsce kultu i wiary.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

Najnowsze wpisy o gospodarce:

About 

Related Articles